Cunnilingus Nedir?

Cunnilingus, kadın cinsel organının (klitoris veya vajina ve vulvanın diğer kısımları) oral olarak uyarılmasıyla gerçekleştirilen bir oral seks şeklidir. Cunnilingus tek başına yapılırsa, eyleme autocunnilingus denir. Klitoris kadın cinsel organları arasındaki en hassas bölgedir ve uyarılması kadınlarda uyarılma ve orgazma neden olabilir.

Cunnilingus, aktif insanlar için bir uyarıcıdır ve anal veya vajinal ilişkiden önce cinsel bir partnerle bir aşk oyunu olarak uygulanabilir . Ya da sadece erotizm ya da fiziksel yakınlık yaşamak için kullanılabilir. Tüm cinsel aktivitelerde olduğu gibi, oral seks yoluyla cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riski vardır; ancak görünüşe göre, özellikle HIV bulaşma riski, anal veya vajinal seks ile karşılaştırıldığında oldukça düşüktür.

Oral seks toplumlarda genellikle tabudur, ancak çoğu ülkede bu formu yasaklayan yasalar yoktur. Genel olarak, cunnilingus, her iki partnerin de bekaretini kaybetmesi anlamına gelmez, ancak bunun tersi lezbiyen çiftler için geçerli olabilir. Bazı insanlar bu tür bir ilişkiyi sevmeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.